OKRĘG 3

KANDYDACI DO RADY MIASTA

Wojciech Fułek

Okręg:

3

MIEJSCE NA LIŚCIE:

1
Wojciech Fułek
Urodzony w roku 1957 w Sopocie. Dumny ojciec trzech synów: Tomasza, Tadeusza i Kacpra, dziadek Julka, Ani i Lili. Żona Małgorzata to długoletnia nauczycielka historii w sopockich szkołach. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, licznych kursów menedżerskich oraz Europejskiego Studium Administracji Rządowej i Samorządowej. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. medalu „Pro memoria”, „Honorowego Ambasadora Kaszub”, Gryfa Pomorskiego (Nagroda Marszałka Pomorskiego) za pomysł i realizację Festiwalu „Dwa Teatry”, nagrody „Pro Libro Legendo” (za książkę „Kurort w cieniu PRL- ”Sopot 1945-1989”). Honorowy członek Światowego Związku Żołnierzy AK, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność samorządową. Autor i współautor wielu książek i albumów poświęconych swojemu rodzinnemu miastu (m.in. jedynych monografii Opery Leśnej oraz sopockiego mola). Założyciel i lider ruchu obywatelskiego mieszkańców „Kocham Sopot”, w latach 1998-2010. Przez 12 lat Wiceprezydent Sopotu, a w latach 2010-2013 – Przewodniczący Rady Miasta. Współtwórca i Prezes Fundacji im. Franciszka Walickiego, Redaktor Naczelny Pomorskiego Magazynu Artystycznego „SŁOWO”. Pisarz, publicysta, scenarzysta, autor nagradzanych słuchowisk i filmów dokumentalnych (m.in. „Czy mnie jeszcze pamiętasz?” – o początkach kariery Czesława Niemena), znawca i pasjonat historii Sopotu.

Agata Odya

Okręg:

3

MIEJSCE NA LIŚCIE:

2
Agata Odya
Nazywam się Agata Odya. Od 1969 roku jestem związana z Sopotem. To tu dorastały moje dzieci-Natalia i Sebastian. Mam też wnuka-Alana. Od 2003 roku jestem pracownikiem firmy Reklamowo-Artystycznej „Top-Art”, jednak całe moje życie zawodowe związane jest ze sportem, pracą z dziećmi i młodzieżą. Od kilku lat jestem ratownikiem medycznym i współpracuję z klubem sportowym Gedania Gdańsk. Od roku 2014 jestem związana z Sopocką Akademią Piłkarską, w której pełnię obowiązki koordynatora d.s. Administracji Rozgrywek i Certyfikacji PZPN.

Jako długoletnia mieszkanka Przylesia byłam świadkiem zachodzących w naszym pięknym mieście zmian. Podejmowałam i popierałam działania mające na celu poprawę komfortu życia mieszkańców i ochronę przyrody. Sama preferuję zdrowy styl życia i jestem miłośniczką zwierząt. Sopot to wyjątkowe miasto i chciałabym, aby zachowało swój charakter, było miejscem przyjaznym i dobrym do życia.

Jestem osobą energiczną, aktywną i skuteczną w działaniu. Potrafię słuchać i z pełnym zaangażowaniem podchodzę do swoich zadań. Cechuje mnie empatia, która jest bardzo ważna w relacjach międzyludzkich. Adeptów akademii traktuję jak własne dzieci i ich dobro stawiam na pierwszym miejscu. Jestem przekonana, że równie skutecznie mogłabym zadbać o interesy mieszkańców Sopotu, być ich głosem, a przede wszystkim działać na rzecz miasta i mieszkańców. Jako nastolatka wygrałam Złote Pióro Sopotu. Uwielbiam pisać i tę pasje szlifuje zawodowo i prywatnie: bajki dla dzieci, krótkie formy, artykuły. Poza tym to, co kocham to gotowanie, jazda na rowerze, dobre kino i sporty wodne. Uwielbiam pływać w Bałtyku.

Bardzo istotne są dla mnie więzi nawiązywane poprzez lokalne wspólnoty – wymianki roślin, ubrań, książek. Dzieląc się wspieramy postawy ekologiczne i możemy zbudować nowe relacje.

Sopot to dla mnie najlepsze miejsce do życia. Chciałabym przyczynić się do tego, żeby moje miasto stało się bardziej przyjazne mieszkańcom i zyskało nowy charakter. Moim celem jest zadbanie o to, żeby ponownie było to miasto dla Sopocian.

Magdalena Muskat

Okręg:

3

MIEJSCE NA LIŚCIE:

3
Magdalena Muskat
Jestem psychologiem w nurcie terapii zorientowanej na rozwiązanie. Zawodowo od lat pracuję jako trenerka, tworząc i prowadząc międzynarodowe szkolenia biznesowe. W Sopocie mieszkam od urodzenia, ale kilka lat byłam we Wrocławiu, Sztokholmie i Hiszpanii. Podróże nauczyły mnie otwartości, elastyczności oraz pozwoliły mi jeszcze bardziej docenić nasze lokalne atuty nad Bałtykiem.

Jako nastolatka wygrałam Złote Pióro Sopotu. Uwielbiam pisać i tę pasje szlifuje zawodowo i prywatnie: bajki dla dzieci, krótkie formy, artykuły. Poza tym to, co kocham to gotowanie, jazda na rowerze, dobre kino i sporty wodne. Uwielbiam pływać w Bałtyku.

Bardzo istotne są dla mnie więzi nawiązywane poprzez lokalne wspólnoty – wymianki roślin, ubrań, książek. Dzieląc się wspieramy postawy ekologiczne i możemy zbudować nowe relacje.

Sopot to dla mnie najlepsze miejsce do życia. Chciałabym przyczynić się do tego, żeby moje miasto stało się bardziej przyjazne mieszkańcom i zyskało nowy charakter. Moim celem jest zadbanie o to, żeby ponownie było to miasto dla Sopocian.

Mariusz Cisakowski

Okręg:

3

MIEJSCE NA LIŚCIE:

4
Mariusz Ciskowski
Nazywam się Mariusz Cisakowski. Mam 39 lat. Mieszkaniec Sopotu od zawsze i mam nadzieję, że już na zawsze. Jestem absolwentem dwóch sopockich szkół: Szkoły Podstawowej nr 7 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. Studiuję hybrydowo Psychologię w Biznesie na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Od prawie 16 lat pracuję w branży ubezpieczeniowej. Interesuję się piłką nożną, koszykówką i siatkówką. Moją pasją jest robienie amatorskich zdjęć Sopotu oraz bliskich okolic. W 2023 roku byłem uczestnikiem trzech teleturniejów. Jestem społecznikiem, zainteresowanym sprawami miasta. Corocznie udzielam się jako wolontariusz w kweście na rzecz Hospicjum domowego św. Faustyny w Sopocie.

Michał Szczecina

Okręg:

3

MIEJSCE NA LIŚCIE:

5
Michał Szczecina
Sopocianin od urodzenia. Z wykształcenia ekonomista, aktualnie pracuje jako technik serwisu. Jako wolontariusz i Prezes Stowarzyszenia BUSEO, społecznie zrealizował na Pomorzu kilka niezależnych projektów komunikacyjnych. Znawca tematyki drogowej komunikacji zbiorowej w Trójmieście. Wierzy, że można ją zintegrować i ulepszyć z korzyścią dla mieszkańców.

Adrian Kowalski

Okręg:

3

MIEJSCE NA LIŚCIE:

6
Adrian Kowalski
Nazywam się Adrian Kowalski, mam 34 lata. Kiedy choć raz zostanie się w Sopocie na dłużej – można się zakochać! – Tak powiedziała mi partnerka, kiedy zamieszkaliśmy w pierwszym, wynajętym mieszkaniu na Brodwinie blisko 15 lat temu. Mieszkając tutaj urodziły nam się dwie piękne córki i doświadczyliśmy ogromnej życzliwości. Nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej. Zawodowo również związałem się z naszym pięknym miastem – ponad cztery lata spędziłem jako Concierge w sopockim hotelu Grand. Aktualnie już jako przedsiębiorca zajmuje się technologiami energetycznymi – lokalnie i patriotycznie – również w naszym pięknym mieście! Z zamiłowania uwielbiam pracę jako wychowawca młodzieży. Każdy wakacyjny urlop spędzam jako wychowawca na obozach, a w trakcie roku szkolnego uczestniczę w zbiórkach harcerskich jednej z sopockich drużyn ZHP. Kiedy tylko wystarcza mi czasu – podróżuję na motocyklu, pływam łodzią oraz korzystam z uroków mieszkania w „Monte Carlo Północy”. Sopot to miejsce w którym zostanę już na zawsze i bardzo zależy mi, żeby to miasto rozkwitało jak najpiękniej dla przyszłych pokoleń! Jestem niezmiernie wdzięczny, że miasto dało mi ogromny kredyt zaufania – mieszkam w jednym z fantastycznych nowo wybudowanych mieszkań komunalnych. Wraz ze zbliżającymi się wyborami – nadchodzi czas, aby odwdzięczyć się miastu oraz jego mieszkańcom swoim doświadczeniem i ogromem pomysłów, aby żyło się tu jeszcze lepiej!

Dorota Borawska

Okręg:

3

MIEJSCE NA LIŚCIE:

7
Dorota Borawska
W Sopocie od urodzenia. Menedżerka. Absolwentka SP nr n3, II LO i Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Jej wymarzony Sopot to bezpieczne uzdrowisko, przyjazne dla mieszkańców, zawsze zielone i bogate w wydarzenia artystyczne oraz kulturalne. Kandyduje, bo kocha Sopot i chce go zmienić na miasto bardziej przyjazne mieszkańcom, , w którym to przede wszystkim ich głos i zdanie będą miały realny wpływ na ważne decyzje.

Andrzej Zięba

Okręg:

3

MIEJSCE NA LIŚCIE:

8
Andrzej Zięba
Nazywam się Andrzej Zięba. Urodziłem się w 1953 roku. Od urodzenia mieszkam w Sopocie. Tutaj ukończyłem Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie. Posiadam wyższe wykształcenie w stopniu zawodowym w dwóch kierunkach: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz filologia angielska. Do przejścia na emeryturę pracowałem jako nauczyciel języka angielskiego. Obecnie jestem emerytem. Jestem żonaty, mam dwóch synów i dwóch wnuków. Pracuję w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie oraz Sopockim Centrum Seniora. Miejsce to daje mi możliwość przebywania z seniorami oraz osobami potrzebującymi opieki. Jestem również członkiem Sopockiej Rady Seniorów. Jako rodowity Sopocianin jestem silnie związany ze swoim miastem i lokalną społecznością. Pomaga mi w tym również pasja poznawania dziejów Sopotu i jego mieszkańców. Prowadzę Towarzystwo Fotograficzne „Sopoty” działające przy Sopockim Centrum Seniora. Problemy seniorów są mi bliskie i wiem, że nieustannie trzeba je zauważać i rozwiązywać.