OKRĘG 4

KANDYDACI DO RADY MIASTA

Jarosław Kempa

Okręg:

4

MIEJSCE NA LIŚCIE:

1
Jarosław Kempa

Sopot stoi przed olbrzymią szansą!
Szansą na to, żeby zachować to, co dobre z czasów poprzednich rządów. Kontynuować te pomysły, które się udały i rozwijać je twórczo. I równocześnie, przed szansą, żeby odejść od tego, co nie służyło naszej wspólnocie: od niepotrzebnych partyjnych kłótni, niepotrzebnych złych emocji, niepotrzebnych podziałów na my-oni. Wszyscy, bez względu na poglądy, jesteśmy sopocianami, sąsiadami, znajomymi. Wszyscy tworzymy najpiękniejsze w Polsce miejsce.

Marcin Kulwas

Okręg:

4

MIEJSCE NA LIŚCIE:

2
Marcin Kulwas

W Sopocie mieszkam od 2013 roku, ale z kurortem jestem związany zawodowo o wiele dłużej. W 1998 roku, zaraz po studiach prawniczych, organizowałem jeden z działów podatków lokalnych w Urzędzie Miasta Sopotu, aby po roku powrócić do PTH Kąpielisko Morskie Sopot Sp. z o.o., w którym 7 lat wcześniej zaczynałem jako goniec. Spółka w latach 1991-2020 była operatorem Mola w Sopocie. Na początku byłem w niej odpowiedzialny za marketing i organizowanie imprez (m.in. jako producent Sopot Molo Jazz Festival w latach 1997-2020), w 2010 roku objąłem funkcję dyrektora zarządzającego, a w 2022 – prezesa zarządu. W latach 2013-2020 byłem przewodniczącym rady Sopockiej Organizacji Turystycznej. Od 2020 roku jestem skarbnikiem Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Sopocie. Od 2024 jestem członkiem wspierającym Stowarzyszenia Polska 2050. Jestem także czynnym muzykiem, komponuję głównie muzykę ilustracyjną (m.in. do przedstawienia „Karakonia” w Teatrze Miniatura w Gdańsku oraz w ramach cyklu spektakli plenerowych Mololo).

Jako Radny Sopotu chciałbym się zająć przede wszystkim zrównoważonym rozwojem miasta, w którym mieszkańcy i przedsiębiorcy to nie antagoniści, tylko beneficjenci jego sukcesu. Zależy mi też na tym, aby wspierać przedsięwzięcia promujące kulturę i ambitną rozrywkę, a pomoc dla lokalnej społeczności była organizowana w sposób sprawny i efektywny.

Sopot potrzebuje poważnej dyskusji o przyszłości i sprawnego zarządzania. Jestem przekonany, że zdobyta przeze mnie wiedza i doświadczenie będą tu bardzo przydatne.

Ewa Kucko

Okręg:

4

MIEJSCE NA LIŚCIE:

3
Ewa Kucko

Sopot to mój dom od ponad 20 lat. Na Kamiennym Potoku mieszkamy razem z mężem i synem już 8 lat. Mój syn jest uczniem I klasy SP 9 na Brodwinie. Jestem dumna, kiedy syn z dziecięcą szczerością podkreśla, że jest z Sopotu.

Jestem absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać już w trakcie studiów pracując w międzynarodowych korporacjach, o globalnym zasięgu, a od 2008 roku jestem przedsiębiorcą zarejestrowanym w Sopocie, tu pracuję i płacę podatki.

Jestem aktywną działaczką ZKwP i razem z mężem od wielu lat hodujemy gryfoniki, osiągając międzynarodowe sukcesy – Zwycięzca Świata urodził się w Sopocie.

Jestem ambitna, pracowita i empatyczna, w działaniu stawiam na osiągnięcie celu, analizuję i słucham, nie obawiam się zadawania trudnych pytań.

Pragnę zapewnić spokój, komfort i przyjemność płynącą z mieszkania w Sopocie stałym mieszkańcom niezależnie od wieku, seniorom i najmłodszym.

Zależy mi, żeby nasze dzieci i wnuki miały warunki do radosnego i bezpiecznego dzieciństwa z możliwościami rozwoju. Chcę wspierać ludzi przedsiębiorczych, szczególnie młodych będących na początku życia zawodowego – dać im możliwość rozwijania firm w Sopocie. Sopot może być miastem bardziej przyjaznym swoim mieszkańcom, jestem przekonana o tym, że mamy wpływ na turystykę, dzięki promowaniu tego, co my, Sopocianie uważamy za godne i kulturalne.
Bądźmy dumni z naszego Sopotu i wspólnie odbudujmy jego prestiż.

Moje cele w Radzie Miasta:

 • utrzymanie i rozwój projektów skierowanych do Seniorów;
 • dofinansowanie i wsparcie kadry pedagogicznej;
 • wsparcie działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej;
 • całodobowa apteka;
 • uregulowanie gospodarki lokalowej;
 • wspieranie młodych przedsiębiorców – stworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości;
 • efektywne zarządzanie turystyką;
 • stworzenie całorocznego kalendarium wydarzeń kulturalnych, sportowych i biznesowych;
 • zwiększenie wykorzystania potencjału Karty Sopockiej.

Tomasz Tomasik

Okręg:

4

MIEJSCE NA LIŚCIE:

4
Tomasz Tomasik
Mieszkam w Sopocie od 28 lat, najpierw przez pierwszych kilka lat na Przylesiu, potem na Brodwinie. Z zawodu i powołania jestem wykładowcą akademickim, prowadzę zajęcia ze studentami w Słupsku i Gdańsku. Kształcę nauczycieli i pedagogów, a zatem młodych ludzi, którzy chcą wykonywać pracę ważną społecznie, choć często tak niedostatecznie docenianą. Na Uniwersytecie Pomorskim pełnię też funkcję koordynatora Pracowni Badań i Zastosowań Sztucznej Inteligencji. Poza działalnością uniwersytecką organizuję spotkania i debaty służące popularyzowaniu nauki oraz kultury naszego pomorskiego regionu. Ważnym dla mnie miejscem jest brodwińska siłownia, przestrzeń integrująca lokalną społeczność. Sopot dla osób, które do niego przyjeżdżają na wypoczynek, to wyjątkowa atrakcja turystyczna, dla jego mieszkańców powinien jednak być po prostu miejscem, w którym dobrze się mieszka.

Dlaczego zamierzam kandydować w wyborach samorządowych? Po pierwsze chciałbym, aby Sopot przekształcił się w większym niż obecnie stopniu w miasto ambitnej kultury i popularyzacji nauki. Po drugie będę zabiegał o to, aby w mieście pojawiła się bardziej dostępna i atrakcyjna oferta aktywizująca fizycznie i prozdrowotnie jego mieszkańców, szczególnie młodzież i seniorów. Po trzecie, zależy mi na zmianie wizerunku naszego kurortu, aby stał się miastem nowych trendów ogrodniczych, wspierającym bioróżnorodność.

Monika Rucińska

Okręg:

4

MIEJSCE NA LIŚCIE:

5
Monika Rucińska

Sopocianka z wyboru- od 25 lat mieszkam w swoim wymarzonym mieście z mężem-Kubą, zapalonym sportowcem, synami i psami. Zawodowo związana z edukacją systemową oraz alternatywną niepubliczną, właścicielka szkoły językowej i centrum edukacyjnego wspierającego uczniów w szczególnie trudnej sytuacji ekonomicznej i/lub rodzinnej. Pionierka nauczania dwujęzycznego w gimnazjum w Polsce, autorka programów nauczania i innowacji pedagogicznych językowo-przyrodniczych. Koordynatorka międzynarodowych programów edukacyjnych skupiających się na różnorodności kulturowej i jedności dziedzictwa przyrodniczego obywateli Świata.

Samodzielność w zawodzie, przecieranie szlaków i międzynarodowa współpraca nauczyły mnie owocnej komunikacji, umiejętności słuchania, uważności i wytrwałości w działaniu.

Jako przyrodnik mam sporo pokory życiowej, cenię wolność i niezależność w myśleniu.

Jestem bezpartyjną kandydatką uważnie słuchającą Mieszkańców!

W Radzie Miasta swoje działania skoncentruję na:

 • Integracji społecznej Seniorów przez kompleksową i zintegrowaną opiekę medyczną i rekreacyjną
 • Zapobieganiu wykluczeniom społecznym wśród dzieci, młodzieży, dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem Seniorów
 • Skutecznej przedszkolnej i szkolnej edukacji językowej (bez korepetycji)
 • Dedykowanej opiece nad uczniami ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi
 • Doposażeniu na miarę potrzeb edukacji XXI wieku i właściwym wykorzystaniu laboratoriów szkolnych
 • Organizacyjnym i kulturowym wspieraniu instytucji kulturotwórczych angażujących do projektów artystycznych sopockie dzieci i młodzież
 • Wspieraniu młodych dorosłych Sopocian wkraczających na rynek zawodowy poprzez dedykowane programy stażowe w rodzimych firmach przy współpracy środowiska akademickiego
 • Międzynarodowej współpracy z miastami partnerskimi w zakresie programów edukacyjnych wymiany uczniowskiej
 • Wzmożonych działaniach na rzecz zachowania unikatowego dziedzictwa przyrodniczego Sopotu

Ewa Szmytkowska

Okręg:

4

MIEJSCE NA LIŚCIE:

6
Ewa Szmytkowska
Długoletnia mieszkanka Brodwina, prezeska sopockiej Fundacji Dom Rain Mana, która co roku organizuje charytatywne koncerty i aukcje, systematycznie zbierając środki na budowę domu dla dorosłych autystyków. Jej wymarzony Sopot to miasto, które dostrzega również na co dzień i realnie wspiera rodziny z osobami „niewidzialnymi”, cierpiącymi na autyzm i spektrum autyzmu.

Każdego roku wiele Osób dzieli się swoim 1,5% z podatku, by wspomóc budowę Domu dla Osób z Autyzmem (Domu Rain Mana) na farmie w Kwiekach. Zaczynamy budowę w tym roku!. Mimo naszych starań nie dostaliśmy rządowego dofinansowania, więc zbudujemy Dom w mniejszym niż pierwotnie planowaliśmy formacie, ale bazując na własnych, zebranych dzięki hojności wielu darczyńców środkach. Dlatego także w tym roku prosimy w imieniu osób z autyzmem – podopiecznych Fundacji Dom Rain Mana (KRS 0000243408) o 1,5 % podatku. Państwa pomoc to dla Fundacji niezwykle cenne wsparcie!

Więcej o nas na www.domrainmana.pl

Adam Kozubski

Okręg:

4

MIEJSCE NA LIŚCIE:

7
Adam Kozubski

Adam Kozubski – Magister Wychowania Fizycznego, trener UEFA A.
Nauczyciel Wychowania Fizycznego w szkole LAS Academy.
Absolwent Gdańskiego AWFiS, studia stacjonarne ukończone w 2010r.
Założyciel największego klubu piłkarskiego w Sopocie o nazwie SAP.
Tata dwójki synów, Huberta i Juliana.
Były zawodnik piłki nożnej w takich klubach jak: Pomezania Malbork, Olimpia Sztum, Unia Tczew, Orlęta Reda, KP Sopot i Sopocka Akademia Piłkarska – aktualnie zawodnik.
Były trener w takich klubach jak: KP Sopot, AS Pomorze.
Od 2014 do dziś trener w Sopockiej Akademii Piłkarskiej (SAP).
W grudniu 2023 roku laureat złotej odznaki za zasługi w Pomorskim Związku Piłki Nożnej.
W grudniu 2023 zwycięzca w plebiscycie na najlepszego trenera w Sopocie, zwycięstwo w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego.